Güneydoğu Anadolu Bölgesi Depremi Münasebetiyle Basın Bildirisi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Depremi Münasebetiyle Basın Bildirisi

fizyoterapistler-dernegi-amblem 

Merkezi Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olmak üzere 10 ilimizde ağır kayıplara ve hasarlara yol açan deprem felaketi hepimizi derinden yaralamıştır. Yaşamını yitiren vatandaşlarımızın ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

Fizyoterapistler olarak deprem afetinin gerçekleştiği ilk andan itibaren tüm meslektaşlarımız ve öğrencilerimizle birlikte arama kurtarma, acil müdahale, ihtiyaç tespiti ve ulaştırılması gibi gönüllü vatandaşlık görevlerimizi hızla başlatmış bulunmakta ve halen sürdürmekteyiz. Enkaz altından kurtarılan her can, büyük acımız içinde bize biraz olsun dayanma gücü kazandırmaktadır.

Enkaz altından çıkarılan ve acil müdahalelerinin ardından ülkemizin dört bir yanında hastanelere sevk edilen vatandaşlarımız için artık erken rehabilitasyon hizmeti hayat kurtarmada, bundan sonraki yaşamlarında sağlıklarına kavuşabilmelerinde ve oluşacak fonksiyonel kayıpların ez aza indirilmesinde hayati önem arz etmektedir. Ülkemizde kamu hizmetlerinde fizyoterapist istihdamının ve rehabilitasyon merkezlerinin son derece yetersiz olması zaten büyük bir rehabilitasyon açığı ile sağlık hizmeti sunumuna yol açarken, depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçları düşünüldüğünde ülkemizin rehabilitasyon yükü şu an var olan imkanlarla karşılanamaz duruma ulaşmıştır.

Ülkemizin karşılanamaz durumdaki erken ve kronik dönem rehabilitasyon ihtiyacı için Türkiye Fizyoterapistler Derneği Yönetim Kurulu, İl Temsilcilikleri, Gençlik Komisyonu Üyeleri, Tüm Üniversitelerimiz Öğretim Üyeleri ve Öğrencileri, Özel Sektör Çalışanları, Mesleğini İcra Etmek İçin Heyecanla İş Bekleyen Gençler gönüllü olarak hizmet vermek üzere AFAD, Kızılay, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Yükseköğrenim Kurumu’na açık çağrıda bulunmaktadır.

SAYIN YETKİLİLER, GÖNÜLLÜ FİZYOTERAPİST ORDUSU SİZİN ÖNDERLİĞİNİZDE VE KOORDİNASYONUNUZDA DEPREMDEN ETKİLENEN VATANDAŞLARIMIZIN REHABİLİTASYON İHTİYACINI KARŞILAMAK ÜZERE HAZIRDIR.

 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Türkiye Fizyoterapistler Derneği

 

12 Şubat 2023 

Kanser Haftası Etkinliği 1-7 Nisan 2023

 30 Mart 2023 Perşembe

Gazi Üniversitesi ile Türkiye Fizyoterapistler Derneği Onkolojik Rehabilitasyon ve Palyatif Bakim Çalışma Grubu Ortak Etkinliği

Devamı

Türkiye Fizyoterapistler Derneği Deprem Bölgesinde

 26 Şubat 2023 Pazar

Türkiye Fizyoterapistler Derneği 6 Şubat tarihli ülkemizde meydana gelen deprem neticesinde on binlerce fizik tedaviye ihtiyaç duyan yaşlı, çocuk ve yetişkin hastaların fizyoterapi hizmetlerine yerinde ve zamanında ulaşabilmeleri için depremin ilk gününden itibaren sahaya inen her türlü desteği sunan MÜSİAD derneği Ile birlikte işbirliği yaparak sahaya fizyoterapist göndermektedir.

Devamı

İnovasyona Dev Yatırım

 10 Ekim 2022 Pazartesi

İnovasyon

Devamı

2022 YKS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

 17 Ağustos 2022 Çarşamba

Üniversitelerimizin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakülteleri/ Bölümlerine yerleşen tüm genç arkadaşlarımızı kutluyoruz.

Devamı

2022 Üniversite Adaylarına

 26 Temmuz 2022 Salı

4 yıllık bir eğitim sonunda FİZYOTERAPİST olmayı tercih edecek arkadaşlarımız için kısa bir bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Devamı

Nadir Hastalıklar 2022 Konferansındayız

 2 Temmuz 2022 Cumartesi

Türkiye Fizyoterapistler Derneği İstanbul İl Temsilciliği olarak Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde ANKA ekibinin düzenlediği Nadir Hastalıklar Konferansındayız.

Devamı

İstanbul'da fizyoterapistler buluşması daha

 27 Haziran 2022 Pazartesi

TFD İstanbul İl Temsilciliği olarak düzenlediğimiz boğaz gezimizde meslektaşlarımızda birarada olmak ve İstanbul Boğazının eşsiz güzelliklerini seyretmek guzeldi.

Devamı

TFD İstanbul İftar 18 Nisan

 18 Nisan 2022 Pazartesi

"Sağlığa Dokunan Eller" Fizyoterapistler TFD İstanbul İftarında Buluştular

Devamı

TFD İstanbul Öğrenci Buluşmaları: Okan Üniversitesi

 12 Nisan 2022 Salı

TFD İstanbul Üniversite Öğrenci Buluşmaları Konferansı için Okan Üniversitesi'ndeyiz

Devamı

8 Nisan Türkiye Fizyoterapistler Günü

 8 Nisan 2022 Cuma

Tüm meslektaşlarımız ve öğrencilerimizin 8 Nisan Türkiye Fizyoterapistler Günü Kutluyor, önümüzdeki 50 yılda mesleğimizin deneyimlerin ışığı ve gençlerin vizyonu ile yükselmesini diliyoruz.

Devamı

TFD İzmir İftar 8 Nisan

 8 Nisan 2022 Cuma
Devamı

Canlı Yayın: Fizyoterapi ve Rehabilitasyonda Tele-rehabilitasyon

 12 Şubat 2022 Cumartesi

Canlı yayın: Fizyoterapi ve Rehabilitasyonda Tele-rehabilitasyon

Devamı

COVID-19 ENFEKSİYONUNDA AKUT VE POST-AKUT FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON

 10 Nisan 2021 Cumartesi

"COVID-19 ENFEKSİYONUNDA AKUT VE POST-AKUT FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON" adlı derlemeye ulaşmak için tıklayınız

Devamı

Videolar

 10 Nisan 2020 Cuma
Devamı

Sevgili Üniversite Adayları

 10 Nisan 2020 Cuma
Devamı